XVII. Novákovy traumatologické dny

Národní kongres s mezinárodní účastí České společnosti pro úrazovou chirurgii s doprovodnou výstavou zdravotnické techniky a farmacie se konal ve dnech 1. a 2. 10. 2015 v prostorách hotelu Maximus Resort v Brně.

Ohlasy účastníků kongresu byly velmi pozitivní a my se již nyní těšíme na setkání při dalším ročníku!

Fotografie z kongresu si můžete prohlédnout zde.
Aktuality
Fotografie z kongresu si můžete prohlédnout zde


Vážené kolegyně, Vážení kolegové
Bývá příjemná a zavazující povinnost prezidenta každého kongresu pozvat účastníky a oznámit plánovaný program na nové setkání.
Připravujeme další Národní kongres České společnosti pro úrazovou chirurgii ve dnech 1. až 2. října 2015 v Brně. Je to tradiční kongres, který se koná každý druhý rok a budou to už XVII. Novákovy traumatologické dny.

Splnění tohoto úkolu vyžaduje team-work na společném pracovišti. Úrazová nemocnice v Brně právě tyto trendy od samého začátku sleduje. Byla to Novákova vize, a byla to vize všech následujících ředitelů a odborníků této nemocnice, léčit komplexně. Šíříme tuto filosofii též pregraduálně během výuky studentů LF MU v Brně.

 

Prof. MUDr.
Peter Wendsche, CSc

Program XVII. NTD pokračuje v tomto trendu. Chceme, aby se spojili odborníci všech zainteresovaných oborů. Pro připravovaný kongres jsme zvolili jako hlavní téma komplikace v úrazové chirurgii, komplikace po poranění tělesných dutin stejně jako komplikace po osteosyntézách jednotlivých zlomenin a během rehabilitace.


Vedle významných domácích specialistů a odborníků, nám přislíbili účast významné osobnosti ze zahraničí. Proto předpokládáme, že dokážeme sestavit velice zajímavý a poučný vědecký program. Na druhou stranu i společenský program má svůj význam, dokáže spojit osobnosti, pomáhá získat kontakty a poskytuje nutnou relaxaci. Nechte se překvapit.

Dámy a pánové, nenechte si ujít Národní kongres České společnosti pro úrazovou chirurgii v roce 2015 v příjemném prostředí nad Brněnskou přehradou. Registrační proces je zahájen.
 
Sledujeme trendy o separaci, ale též o sjednocení operačních oborů traumatologie a ortopedie. Úrazová nemocnice v Brně usiluje už od začátku své existence o celistvost oboru úrazové chirurgie, která se zakládá na chirurgické dovednosti, moderním chápání komplexnosti funkcí i poruch jednotlivých tělesných systémů u závažně zraněných pacientů. Více a více jsou součástí této komplexnosti nechirurgické obory jako anesteziologie a resuscitace, intensivní medicína, intervenční radiologie stejně jako obor rehabilitace a jiné obory.


S úctou a přátelským pozdravem Prof. MUDr. Peter Wendsche, CSc. Prezident XVII. NTD v Brně

Témata kongresu

Témata / lékařská sekce
Komplikace v traumatologii
Paklouby
Defekty měkkých tkání
Infekční komplikace
Komplikace při ošetření dutinových poranění
Traumatologická endoprotetika a její komplikace
Zlomeniny v osteoporotickém terénu
Vária
Komplikace ve spondylochirurgii
Témata / sesterská sekce a rehabilitační sekce
Komplikace v ošetřovatelské péči
Komplikace v rehabilitaci
Vária

 


Kompletní program máme také ve verzi ke stažení, a to jak v češtině, tak i v angličtině.Zaregistrujte se a nenechte si ujít kongres, který Vás nadchne svým atraktivním odborným i doprovodným programem.

Registrace aktivní účasti je možná nejpozději do 30. 6. 2015!

Potřebujete poradit?
Napište na info@novakovydny.cz
nebo zavolejte +420 545 538 669
(p. Ludmila Vlachová)

Registrační formulář


* Povinná položka

Váš názor nás zajímá

Chcete nás za něco pochválit nebo naopak pokárat? Máte zajímavý tip nebo připomínku? Rádi bychom to slyšeli! Ozvěte se realizačnímu týmu na email info@pux.cz.
 
Odborný program
Jak jste byli spokojeni? Co se vám líbilo a co naopak ne? Co byste napříště změnili?

Společenský program
Co vás bavilo a co ne? Co vám chybělo? Co byste udělali jinak?

Organizace kongresu
Proběhla z vašeho pohledu hladce? Jak jste vnímali fázi před kongresem a jeho samotný průběh?

Pod záštitou

Hlavní partner


Zlatí partneři


Stříbrní partneřiBronzoví partneři